menu

Odtrucie alkoholowe Wałbrzych - Legnica - Jelenia Góra

Poprzez detoksykację do organizmu wprowadza się glukozę oraz sól fizjologiczną w formie dożylnej kroplówki. W ten sposób usuwane są wszelkie toksyny z ciała człowieka. Celem odtrucia alkoholowego jest zmniejszenie ilości szkodliwych toksyn, będących rezultatem przemian metabolicznych alkoholu. W ten sposób dana osoba ma możliwość na polepszenie swojego ogólnego samopoczucia.

Odtrucie alkoholowe - wpływ na organizm

Długotrwałe oraz nadmierne spożywanie substancji alkoholowych upośledza gospodarkę wodno-elektrolitową, tym samym obniża poziom sodu, magnezu oraz potasu w organizmie. Poprzez detoksykację odwraca się ten stan, czyli tym samym optymalizuje się poziom wymienionych substancji, a także dodatkowo podaje się minerały oraz witaminy, szczególnie te z grupy B, co prowadzi do osiągnięcia homeostazy w organizmie, eliminując występowanie drgawek lub też padaczki alkoholowej. Podczas odtruwania alkoholowego personel medyczny stale monitoruje badania krwi Pacjenta w celu określania ilości pozostałych jeszcze w organizmie toksyn, a także określania poziomu niedoborów wszelkich składników odżywczych, które należy uzupełnić. Zdarza się, że Pacjent wykazuje potrzebę podania mu środków farmakologicznych, które wykazują działanie uspokajające – zazwyczaj lekarze podają leki z grupy benzodiazepinów.

Alkohol – współczesna używka wyniszczająca organizm

Od lat obserwuje się stale rosnącą liczbę zwolenników alkoholu, którzy rujnują w ten sposób swoje zdrowie oraz relacje z innymi. Powoli dochodzi do wyniszczania organizmu, poprzez szkodliwe działanie toksyn. Między innymi zabijane są dobre bakterie, a ich znikoma ilość powoduje zaburzoną pracę każdego układu ciała człowieka. Wiele osób, którzy zaczynają dostrzegać u siebie pierwsze niekorzystne objawy nadmiaru spożywania alkoholu decyduje się na radykalne i nagłe odstawienie wszelkich substancji alkoholowych, przez co uzależniony organizm zaczyna domagać się alkoholu, do którego jest przyzwyczajony. W ten sposób tworzy się błędne koło uzależnienia.

Bezpieczne odtrucie alkoholowe w Wałbrzychu - Legnicy - Jeleniej Górze

W naszym gabinecie oferujemy odtruwanie alkoholowe przeprowadzane przez doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy, którzy stale monitorują stan zdrowia Pacjenta. Odtrucie alkoholowe ma na celu przygotowanie organizmu do dalszych form terapii leczenia uzależnienia, przez co traktowane jest jako pierwszy krok w drodze ku trzeźwości. W ten sposób możliwe jest przerwanie ciągów alkoholowych. Odbycie detoksykacji jest możliwością powrotu do dawnej równowagi organizmu.

Odtrucie alkoholowe w Wałbrzychu - Legnicy - Jeleniej Górze

Stworzyliśmy nasz gabinet, ponieważ dostrzegamy potrzeby osób z chorobą alkoholową, którzy dążą do powrotu do zdrowia, a chcą to zrobić w warunkach komfortowych. Wybierając nasz gabinet, macie Państwo gwarancję jakości obsługi, kompleksowej opieki medycznej, dyskretnych oraz komfortowych warunków leczenia – czyli wszystko, co najważniejsze jest podczas wychodzenia z nałogu raz na zawsze.