menu
  • Wszywka alkoholowa Wrocław - Esperal Wrocław

    cena 550zł

  • Wszywka alkoholowa Wrocław - Esperal Wrocław

    Skuteczna pomoc

    Skuteczna pomoc w walce z uzależnieniem od alkoholu.

    Szwy rozpuszczalne

    W trakcie zabiegu używamy nici rozpuszczalnych, zapraszamy!

    Oryginalny lek

    Zaszywamy dawkę roczną używając oryginalnego leku.

    Jako innowacyjne centrum leczenia alkoholizmu, codziennie bezwarunkowo dbamy o zdrowie osób uzależnionych. Za pomocą skutecznej metody leczenia o nazwie Esperal. Nasi pacjenci zachowują trzeźwość przez około 8 nawet do 12 miesięcy.

    Cechujemy się indywidualnym podejściem do swoich pacjentów, profesjonalizmem lekarzy oraz gwarancją bezpiecznego leczenia. Proponujemy leczenie uzależnienia od alkoholu poprzez wszycie Esperalu. W naszym gabinecie możesz liczyć na sterylne warunki, oryginalny preparat Esperal Wrocław (Disulfiram) oraz szybkie zabiegi bez kolejki, stałą pomoc lekarską i 100% dyskrecji.

    Wszywka alkoholowa daje dużą szansę na całkowite pokonanie choroby alkoholowej. Tabletki wszyte podskórnie skutecznie wspomagają leczenie uzależnienia od alkoholu i pomagają utrzymać całkowitą trzeźwość przez cały okres działania wszywki. Dzięki zastosowaniu leku pacjent może podjąć dalsze kroki terapeutyczne w kompleksowej walce z alkoholizmem.

    Czym jest wszywka alkoholowa
    Esperal i zaszycie alkoholowe?

    Esperal to dawna nazwa wszywki alkoholowej, czyli zabiegu, który ma na celu pomoc w leczeniu alkoholizmu. Wszywka ma postać tabletek z substancją chemiczną, która nazywa się Disulfiram i to ona odpowiada za sukces zabiegu. Wszywka alkoholowa Wrocław nazywana jest inaczej terapią awersyjną. Nazwa ta wiąże się z działaniem leku, który wywołuje u osoby uzależnionej awersję do alkoholu. Choć to dość kontrowersyjne, jest jednak bardzo pomocne w leczeniu alkoholizmu, gdyż pozwala na zachowanie całkowitej abstynencji. Osoba uzależniona wie, że jeżeli pod jej skórą znajdują się tabletki z Esperalem to jak napije się nawet niewielkiej ilości alkoholu w trybie natychmiastowym pojawią się nieprzyjemne dolegliwości: mdłości, wymioty, silne bóle głowy, kołatanie serca, nadmierna potliwość i wiele innych. Zdarza się, że w skrajnych przypadkach pijący pacjenci z Esperalem byli narażeni nawet na zawał serca.

    Jak Esperal stosowany jest w leczeniu alkoholizmu?

    Choć Esperal Wrocław skutecznie odwodzi alkoholika od pomysłu sięgnięcia po alkohol, sam w sobie nie jest lekiem na alkoholizm. Pozostanie w abstynencji, nie równa się wyzdrowieniu. Choroba alkoholowa jest bardzo złożona, dlatego wymaga zastosowania kilku metod, by móc powrócić do pełnego zdrowia. Proponuje się zastosowanie Esperalu w połączeniu z odpowiednią terapią alkoholową prowadzoną pod okiem psychologa.

    Wszywka alkoholowa Esperal Wrocław stosowana jest najczęściej na początku leczenia alkoholowego, głównie ze względu na fakt, iż głód alkoholowy jest wtedy największy, podobnie jak pokusa sięgnięcia po alkohol. Takie działanie pozwala również na pokazanie alkoholikowi, że życie bez picia jest dobrym rozwiązaniem. Nie ma jednak wskazania do „zaszywania się” wyłącznie na początku odwyku, z terapii wszywką można skorzystać na każdym etapie leczenia. Można również zaszyć się po zakończeniu terapii np. w zamkniętej placówce. Wszywka alkoholowa stanowi swego rodzaju kontrolę dla osób uzależnionych, dzięki której wiedzą, że nawet w sytuacjach kryzysowych nie mogą oni sięgnąć po kieliszek z trunkiem wysokoprocentowym.

    Działanie wszywki alkoholowej Esperal

    Za działanie wszywki alkoholowej Esperal Wrocław odpowiada zawarta w niej substancja czynna, która obecnie nosi nazwę Disulfiram. Tabletki wszyte w ciało osoby uzależnionej, pozostają obojętne do czasu, aż alkoholik nie spożyje etanolu pod obojętnie jaką postacią. Co ważne, w przypadku wszywki nie mówimy tylko o piciu alkoholu takiego jak wino czy wódka, ale również o zjedzeniu cukierków z rumem czy użyciu płynu do płukania ust na bazie alkoholu. Osoby zaszyte powinny uważać także na kosmetyki, które w swoim składzie zawierają alkohol oraz leki.

    Gdy w ciele uzależnionego pojawi się alkohol, Disulfiram natychmiast rozpoczyna swoje działanie. Już po kilkunastu minutach alkoholik zaczyna się nadmiernie pocić, czuje kołatanie swojego serca oraz skoki ciśnienia. Takie zachowanie ciała wprowadza go w ogólne poczucie niepokoju, a także powoduje, że spada jego nastrój. Do objawów dochodzą również bóle głowy i brzucha, a także częste wymioty. Takie stan potrafi utrzymać się od około czterech do nawet dziesięciu godzin i pojawia się po każdym spożyciu alkoholu! Po przeżyciu tych wszystkich objawów alkoholik zaczyna zastanawiać się, czy ponowne napicie się jest warte przeżywania tego wszystkiego ponownie - złego samopoczucia oraz lęku o swoje życie. W konsekwencji ma to prowadzić do pożądanego stanu, jakim jest trwała trzeźwość.

    Wszywka alkoholowa Esperal
    – przygotowanie do zabiegu zaszycia

    Przede wszystkim należy wiedzieć, że wszycie Esperali to zabieg chirurgiczny, a więc interwencja w ciało ludzkie. Powoduje to, że przed wydaniem zgody na zabieg, trzeba sprawdzić, czy będzie on dla pacjenta bezpieczny. W tym celu lekarz specjalista przeprowadza szeroki wywiad medyczny. Dzięki temu może on ocenić stan zdrowia pacjenta, jak silne jest jego uzależnienie od alkoholu oraz czy nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania, które wykluczają z przeprowadzenia zabiegu. Jeśli wszystko jest w porządku, lekarz wraz z pacjentem umawia odpowiedni termin oraz ustala dokładną dawkę leku, który wszyty będzie w ciało pacjenta.

    Bardzo ważną kwestią przed wszyciem tabletek z Esperalem jest całkowite zachowanie trzeźwości pacjenta na co najmniej 24 godziny przed umówioną datą zabiegu (im dłuższy okres abstynencji – tym lepiej). Jeżeli pacjent stawi się na planowany zabieg w stanie, który wskazywał będzie na spożycie etanolu w ciągu ostatniej doby, lekarz nie podejmie się implantacji wszywki, gdyż będzie to zbyt duże zagrożenie wystąpienia natychmiastowej reakcji disulfiramowej.

    Przebieg zabiegu implantacji Esperalu

    Oczywiście przed wydaniem zgody na zabieg wszycia wszywki alkoholowej, lekarz specjalista sprawdza, czy będzie ona w pełni bezpieczna dla danego pacjenta. Oznacza to, że nie mogą wystąpić żadne przeciwwskazania, a wszywka ma reagować tylko i wyłącznie w połączeniu z etanolem. Zdarza się również, że osoby, które są bardzo silnie uzależnione od alkoholu, nie będą mogły poddać się terapii wszywką, ze względu na uszkodzenie wątroby oraz złogi etanolu w ciele.

    Gdy pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, lekarz dobiera odpowiednią ilość tabletek z Disulfiramem, a także omawia przebieg zabiegu. Następnie wskazuje na zalecenia po jego przeprowadzeniu, a także z jakimi konsekwencjami wiąże się spożycie alkoholu w trakcie trwania terapii. Poniżej znajduje się przebieg wszycia wszywki alkoholowej przez lekarza chirurga:

    • podanie pacjentowi znieczulenia miejscowego w pośladek lub w okolicy łopatki;
    • nacięcie znieczulonego miejsca ostrym i sterylnym skalpelem;
    • umieszczenie w powstałym nacięciu odpowiedniej ilości tabletek z lekiem, głęboko pod skórą, w miejscu tuż przy mięśniu;
    • założenie szwów rozpuszczalnych lub nierozpuszczalnych (wybór należy do pacjenta);
    • założenie jałowego opatrunku;
    • przekazanie pacjentowi informacji na temat dbania o ranę oraz konsekwencji złamania nakazu abstynencji;
    • wydanie pisemnego zaświadczenia o przebyciu przez pacjenta zabiegu implantacji wszywki.

    Zabieg wszycia Esperalu jest metodą mało inwazyjną, a zastosowane znieczulenia miejscowego pozwala na powrót pacjenta do domu jeszcze tego samego dnia. W przypadku podjęcia decyzji o założeniu szwów nierozpuszczalnych, konieczne jest umówienie się na wizytę kontrolną, aby lekarz mógł ściągnąć nałożone szwy. Gdy pacjent zdecyduje się na szwy rozpuszczalne nie ma takiej konieczności, warto jednak obserwować, jak goi się rana, a w razie wątpliwości skontaktować się z lekarzem.

    Przeciwwskazania do zabiegu zaszycia

    Warto pamiętać, że z zabiegu wszycia Esperalu nie mogą skorzystać wszyscy. Przed implantacją wszywki alkoholowej należy bezwzględnie powstrzymać się od spożywania alkoholu i innych substancji odurzających (przynajmniej przez 24, a najlepiej 48 godzin). Znajdując się pod wpływem alkoholu, człowiek nałogowo spożywający alkohol uniemożliwia lekarzowi przeprowadzenie zabiegu. Nie można bowiem umieścić Esperalu w ciele pacjenta, w którego krwiobiegu krąży alkohol. Wywołałoby to nieodwracalne skutki zdrowotne, zagrażające nawet jego życiu.

    Na zabieg nie powinny decydować się również osoby, u których stwierdzono niewydolność nerek bądź ciężkie schorzenia lub choroby przewlekłe nerek. Tym samym, zabieg jest niezalecany w przypadku osób z chorobą wątroby, mających cukrzycę, zaburzenia pracy serca lub trudności z krzepliwością krwi. Ponadto pacjenci z zaburzeniami psychicznymi i neurologicznymi przed rozpoczęciem terapii awersyjnej powinni udać się do specjalisty na konsultację. Nie wszystkie z tych zaburzeń stanowią bowiem przeciwwskazanie bezwzględne, jednak niektóre mogą okazać się niebezpieczne w przypadku „zaszycia” pacjenta.

    Każdy zabieg poprzedzony jest badaniem lekarskim i kwalifikacją. W przypadku podejrzenia wyżej wymienionych chorób może być konieczna konsultacja ze specjalistą kardiologiem, internistą lub lekarzem innej specjalności. Zabieg „wszywki” alkoholowej wydaje się być prosty, jednak przy nieodpowiedniej kwalifikacji może doprowadzić do poważnych skutków ubocznych. Dlatego też, obowiązkowe jest podpisanie świadomej zgody na zabieg oraz badanie alkomatem.

    Czy wszywka alkoholowa Esperal powoduje dyskomfort?

    Wszywka alkoholowa Wrocław umieszczona w ciele prawidłowo, przez doświadczonego lekarza chirurga, nie powoduje żadnego dyskomfortu. Dodatkowo umieszczana jest w miejscu, w którym inne osoby nie będą w stanie jej dojrzeć, a więc pacjent może zachować pełną dyskrecję. Tabletki stosowane w przypadku wszywki w żaden sposób nie przeszkadzają w funkcjonowaniu, nie wywołują bólu, a pacjent nie powinien ich czuć. Jednak w przypadku pojawienia się bóli lub mocnego dyskomfortu w trackie ruchu, najlepiej udać się do lekarza na kontrolę.

    Czego nie wolno pacjentowi po implantacji leków Esperal?

    Zaszyci alkoholicy pytają również o inne zalecenia po zabiegu wszycia Esperalu. Należy pamiętać, że:

    • pacjent po wykonaniu zabiegu implantacji Esperalu może od razu wrócić do codziennych czynności, zabieg nie wymaga dłuższej rekonwalescencji;
    • nie ma przeciwwskazań, jeśli chodzi o jazdę autem, czy podejmowania zadań wymagające ciągłego skupienia;
    • warto unikać produktów, które w składzie mają nawet niewielką dawkę płynu etylowego.

    Najważniejsze jest, aby bezwzględnie unikać spożywania alkoholu niezależnie od okazji, czy samopoczucia. Reakcja organizmu może być nieprzewidywalna w takiej sytuacji.

    Jak długo działa Esperal Wrocław?

    Czas uwalniania się leku to 8-12 miesięcy. Wszycie Esperalu może być ponownie przeprowadzone po 8 miesiącach od pierwszego zabiegu. Lek Disulfiram jest zawsze umieszczany w ciele pacjenta pod skórą w znieczuleniu miejscowym. Wszywka alkoholowa Wrocław zapewnia stałą trzeźwość, jeśli tego właśnie chce pacjent. Profesjonalne przychodnie dbają o to, aby usługi w ich ofercie były indywidualnie dobrane do potrzeb i możliwości każdego pacjenta.

    Wszywka alkoholowa Esperal Wrocław
    pomaga w kompleksowym leczeniu alkoholizmu

    Po zaszyciu alkoholowym dobrze by było jakby pacjent zgłosił się do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień. Terapia tam to zespół działań nie tylko medycznych, lecz również i psychologicznych, których nadrzędnym celem jest pomoc choremu na alkoholizm w walce z uzależnieniem od alkoholu. Leczenie w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień najczęściej przynosi najlepsze efekty, ponieważ osoba uzależniona zostaje oderwana od swoich znajomych do kieliszka. Pacjent trafia w całkiem nowe miejsce, które jest wolne od alkoholu i innych używek. Nie ma tutaj nic co mogłoby go kusić żeby złamał abstynencję. Dodatkowo uzależniony w takiej placówce ma możliwość uzyskania kompleksowej i pomocy psychologicznej. Jest to szczególnie istotne w początkowym procesie leczenia nałogu i w znacznym stopniu ułatwia mu przetrwać te ciężkie chwile, jednocześnie silnie motywując pacjenta do walki z nałogiem. Dzięki kompleksowemu leczeniu uzależnienia pacjent ma duże szanse na całkowite pokonanie nałogu i powrót do życia w całkowitej trzeźwości.

    Cennik

    Wszywka alkoholowa Wrocław

    Dlaczego my?

    • Doświadczeni lekarze
    • Oryginalny lek
    • Dawka całoroczna
    • Szwy rozpuszczalne
    • Znieczulenie miejscowe
    • Zaświadczenie lekarskie
    550

    Opinie naszych pacjentów

  • Marek

    Wszywka alkoholowa we Wrocławiu pomogła mi walczyć z moim uzależnieniem od alkoholu. Zmniejszyła moje pragnienie do picia i pozwoliła mi skutecznie kontrolować swoje nawyki. Polecam tę metodę wszystkim, którzy chcą zerwać z nałogiem.

  • Adam

    Jestem bardzo zadowolony z wszywki alkoholowej we Wrocławiu. Dzięki niej czuję się bardziej stabilny emocjonalnie i jestem w stanie lepiej kontrolować swoje zachowanie w trudnych sytuacjach. Wszywka pomogła mi zyskać nową perspektywę na życie i jestem wdzięczny za tę szansę.

  • Paweł

    Wszywka alkoholowa we Wrocławiu to dla mnie ratunek. Byłem uzależniony od alkoholu od wielu lat i nic nie pomagało, aż trafiłem na tę metodę. Teraz, dzięki wszywce, mogę funkcjonować normalnie i cieszyć się życiem bez ciągłych myśli o alkoholu. Polecam ją każdemu, kto chce znaleźć drogę do wyjścia z nałogu

  • FAQ

    1. Czym jest wszywka alkoholowa?

    Wszywka alkoholowa to innowacyjna metoda leczenia uzależnienia od alkoholu, polegająca na wprowadzeniu implantu z lekiem blokującym odczuwanie alkoholu w organizmie.

    2. Jak działa wszywka alkoholowa?

    Implant wprowadzany jest pod skórę pacjenta i uwalnia lek blokujący receptory alkoholowe w organizmie. Dzięki temu pacjent nie odczuwa przyjemności z picia alkoholu i traci ochotę na jego spożywanie.

    3. Kto może skorzystać z wszywki alkoholowej?

    Wszywka alkoholowa jest przeznaczona dla osób uzależnionych od alkoholu, które chcą zerwać z nałogiem i nie mogą tego zrobić samodzielnie.

    4. Jak przebiega zabieg wszywki alkoholowej?

    Zabieg wszywki alkoholowej jest przeprowadzany przez lekarza specjalizującego się w leczeniu uzależnień. Polega on na wprowadzeniu implantu z lekiem pod skórę pacjenta w okolicy łopatki. Zabieg trwa około 30 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

    5. Jakie są skutki uboczne wszywki alkoholowej?

    Do skutków ubocznych wszywki alkoholowej można zaliczyć ból lub zaczerwienienie w miejscu wprowadzenia implantu oraz możliwe reakcje alergiczne na stosowane leki.

    6. Jak długo działa wszywka alkoholowa?

    Wszywka alkoholowa działa przez okres kilku miesięcy, po czym implant jest wchłaniany przez organizm. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

    7. Czy wszywka alkoholowa jest skuteczna?

    Wszywka alkoholowa jest skuteczną metodą leczenia uzależnienia od alkoholu. Wielu pacjentów zauważa znaczną poprawę jakości życia i utratę ochoty na picie alkoholu już po pierwszym zabiegu.

    8. Jak się przygotować do zabiegu wszywki alkoholowej?

    Przed zabiegiem wszywki alkoholowej Wrocław należy przeprowadzić wywiad lekarski i wykonać badania laboratoryjne. Należy także informować lekarza o stosowanych lekach oraz chorobach przewlekłych.

    Gdzie jesteśmy